Burbiškio dvaras

Anykščiai

Žymės

Burbiškio dvaras, Burbiškio dvaras

Burbiškio dvaras yra įsikūręs Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero, 8 km nuo Anykščių. Vaizdingame Anykštos upės kairiajame krante iš tolo akį patraukia stilingi rūmai – XIX a. architektūros paminklas, neoklasicizmo epochos perlas, užburiantis subtilumu ir elegancija. Grakščiai prigludęs parkas, kuriame išlikę daugiau kaip 30 rūšių medžių bei krūmų, įsilieja į kraštovaizdžio peizažą lyg išpuoselėta ramybės oazė. Burbiškio dvaro rūmai, 1853 metais pastatyti Lietuvos – Lenkijos didikų Venclovavičių giminės, tebėra vieni gražiausių Anykščių krašte. Visai dvaro sodybai suteiktas Burbiškio kraštovaizdžio architektūros draustinio statusas, ji įtraukta į Europos paveldo lankytinų objektų sąrašą. Prašome nepainioti šio dvaro su Burbiškio dvaru Radviliškio rajone, kur vyksta kasmetinės tulpių žydėjimo šventės, ir su kitu dvaru Burbiškiuose, Raseinių rajone.

Anykščių rajono Burbiškio dvaras ir greta įsikūręs kaimas buvo minimi jau XVII a., Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais. 1690 m. Vilniaus vaivadijos  dūmų (kiemų)  sąraše pažymima, jog Ukmergės apskrityje esantį Burbiškį su 5 valstiečių dūmais arba kiemais valdo Pinsko iždininkas Trojanas Nepokojčickis (Trojan Niepokojczycki). 1729 m. nurodyta, kad tuo metu jau Vilniaus universitetui priklausantį dvarą valdo prižiūrėtojas jėzuitas Motiejus Voroničius (Mateusz Woronicz), o dvarui taip pat priklauso Burbiškio, Niūronių ir Vosgėlių kaimai. 1752 m. Burbiškio dvaro istorijoje atsiranda Venclovavičių pavardė: LDK kariuomenės pareigūnas Stanislovas Venclovavičius (Stanisław Węcławowicz) žymiam architektui Povilui Gižickiui (Paweł Giżycki) užsako nedidelio dvaro projektą. Stanislovo sūnus Jonas Venclovavičius (Jan Węcławowicz ) to meto istoriniuose dokumentuose minimas kaip pirmasis Venclovavičių giminės dvaro savininkas. Taigi, XVIII a. pabaigoje Burbiškio dvare prasideda didikų Venclovavičių valdymo epocha, trukusi apie pusantro šimtmečio ir palikusi ryškiausią pėdsaką dvaro istorijoje.

Burbiškio dvaro ansamblis restauruotas pagal 1853 m. projektą. Atkurti  autentiški lubų ir sienų tapybos darbai, originalios rudojo uosio durys, išlikę vertingi dekoruoti priesieniniai židiniai. Ypatinga interjero puošmena – autentiškos XIX a. krosnys, apmūrytos baltos glazūros plokštėmis. Analogiškos yra Lietuvos Prezidentūroje, Daukanto aikštėje, tačiau jas gali apžiūrėti tik išskirtiniai lankytojai. Burbiškio dvare jūs turite unikalią galimybę išvysti tai, ką mato Prezidentūroje viešintys užsienio šalių atstovai bei garbingi svečiai. Šiuo metu dvaras pritaikytas turizmo reikmėms: jame teikiamos apgyvendinimo, maitinimo paslaugos, vyksta koncertai, seminarai, parodos. Dvaro sodyba vėl atgavo pirminę savo paskirtį – tapo kultūros židiniu Anykščių rajone.

Restoranas

Dvaro svečius ir keliaujančius pro šalį kviečiame apsilankyti dvare įsikūrusiame restorane. Mūsų tikslas – kiekvieną apsilankiusįjį nustebinti dėmesingu ir maloniu aptarnavimu, puikiu maistu ir aukščiausios klasės tauriaisiais gėrimais – pasiūlysime paragauti Lietuvos dvarų kulinarinio paveldo bei tarptautinės virtuvės patiekalų. Virtuvės šefo sukurtame a la carte meniu yra patiekalų, kurie nustebins net pačius išrankiausius gurmanus.
Pokyliams, banketams ar kitiems dvare vykstantiems renginiams sudaromas atskiras meniu. Dėl pokylių ir konferencijų meniu prašome kreiptis el. paštu burbiskis@burbiskis.lt
Individualūs svečiai, norintys apsilankyti mūsų restorane, skambinkite telefonu arba rašykite el. paštu dėl išankstinės rezervacijos.

Cigarų kambarys

Cigarų kambaryje galėsite mėgautis aukščiausios klasės cigarais iš Kubos. Profesionalus aptarnavimas, privatumas, jauki aplinka leis kiekvienam atvykusiam atsipalaiduoti ir pajusti tikrą cigaro skonį ir kvapą. Kubietiška muzika ir platus romo bei kitų tauriųjų gėrimų pasirinkimas – viskas ko reikia praleisti ramų vakarą draugų kompanijoje.

Laisvalaikis

Dvaro svečiams šalia ramaus poilsio dvare siūlome šias laisvalaikio pramogas Anykščių rajone:

– medžioklė Anykščių rajono apylinkėse.

– slidinėjimas (Kalitos kalnas)

– jodinėjimas žirgais (Niūronių jojimo klubas “Akela”)

– vandens pramogos Rubikių ežere

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis iš anksto.

Ekskursijos

Pageidaujantiems nuodugniau susipažinti su dvaro istorija siūlome ekskursiją, kurios metu galėsite išgirsti Burbiškio dvaro ir jo apylinkių istoriją, išvysti dvaro kambarius, sales, ar tiesiog pasėdėti kurį laiką dvare veikusios pradinės mokyklos suole.
Profesionalus gidas supažindins su dvariškių gyvenimo istorijomis ir “paskalomis”, pakvies į apžvalgos bokštą bei kitas įspūdingas dvaro erdves (dvaras nėra muziejus ir interjerą apžiūrėti galima tik ekskursijų metu).
Ekskursijos kaina – 5 eur/asm. Reikalinga išankstinė rezervacija.
EKSKURSIJOS VYKSTA KASDIEN (išskyrus pirmadienį ir antradienį) ŠIOMIS VALANDOMIS: 13 val., 15 val., 17 val.
Didesnėms grupėms (nuo 10 žmonių) galimi kiti laikai, pagal individualų susitarimą.

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Tai puiki pramoga visoms amžių grupėms. Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro keturi skirtingi...

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Esate nuotykių mėgėjas ir į kiekvieną užduotį įsijaučiate maksimaliai? Tokiu atveju dažasvydis yra Jums tinkama pramoga, kuri lavina ne tik fizinius...

PLAČIAU