Dubysos slėnio stovykla

Šiaulių apskritis

Pabariukų k., Tytuvėnų apyl. sen., Kelmės r. sav., Šiaulių apskr.

Žymės

Edukaciniai žaidimai, Aktyvios, Pažintinės, Vaikams, Moksleiviams

Stovyklautojų amžius: 9-16 m. (stovykloje sudaromos atskiros grupės pagal amžių).
Dalyvių skaičius: iki 50 asmenų.
Stovyklos trukmė: 5 dienos.
Stovyklos kaina: 167 Eur.

Stovyklos vieta: kaimo turizmo sodyba „Gaja“, įsikūrusi pačiame Dubysos upės slėnyje, Pabariukų k. 10, Tytuvėnų apyl. sen., Kelmės r. sav.
Apgyvendinimas: dalyviai apgyvendinami atskiruose kambariuose / numeriuose, su visais patogumais (dušas, WC).
Maitinimas: 5 kartai per dieną (pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai, vakarienė).
Pastabos.
Stovykloje dirba profesionalūs grupių vadovai.
Stovyklos programa sudaryta siekiant užtikrinti turiningą laisvalaikio praleidimą, kurio metu būtų ugdomas kūrybingumas, gamtos pažinimas, lyderystės ir komandinio darbo įgūdžiai. Siekiama, kad stovyklos metu dalyviai, atlikdami įvairias užduotis, dalyvaudami edukacinėse programose, taip pat pažintų senuosius amatus – pynimas, molio lipdymas, paragautų kulinarinio paveldo patiekalų.
I DIENA. Įsikūrimas kaimo turizmo sodyboje „Gaja“, susipažinimo šventė.
Pynimo iš šviežio kvepiančio šieno edukacinė programa.
Sriubos ant laužo virimas.
Vakaro diskoteka Dubysos upės slėnyje.
II DIENA. Nepamirštamas žygis baidarėmis, plaustais Dubysos upe.
Saulei pakilus, rytui atėjus, leisimės į kelionę viena gražiausių Lietuvos upių – Dubysa. Upėje lauks daug netikėtumų: ieškosime bebro namo, aplankysime unikalų indėnų kaimą, apžiūrėsime jame esančias jurtas. Mokinsimės išlikimo gamtoje meno, jėgas atgausime ragaudami į kelionę įdėtus Gajos lauknešėlius.
Vakare ištvermingųjų dalyvių laukia smagi sutiktuvių šventė sodyboje, sveikinimai ir nominacijos.
III DIENA. Dalyvavimas įdomioje ir linksmoje edukacinėje programoje MINI ZOO.
Edukacinės programos metu Jūs aplankysite sodyboje esantį mini zoo ir susipažinsite su draugiškais jo gyventojais: linksmaisiais kamerūno veislės ožiukais Bona ir Bugiu, šetlando veislės poniais Beta ir Pūkiu, asiliukų šeimyna, baltuoju dvikupriu kupranugariu Sabur, lamomis, žirgais, įvairiais naminiais ir dekoratyviniais paukščiais – afrikinėmis žąsimis, perlinėmis vištomis, liaudyje dar vadinamomis patarškomis, pentardomis, šilkinėmis vištomis, kochinchinų, antverpenų veislių vištomis ir kt.
Programos metu Jūs ne tik pamatysite įvairius gyvūnus, bet ir išmoksite, kaip juos šerti, lesinti, šukuoti ir kitaip prižiūrėti.
Sužinosite, kodėl kupranugariai yra vadinami dykumų laivais, kam iš tikrųjų yra skirta jų kupra. Įminsite Kleopatros grožio paslaptį – asilių pieno vonia. Galėsite įsitikinti, ar asilai tikrai yra tokie užsispyrę, kaip apie juos kalbama. Pamatysite, kurių vištų oda violetinė, vietoje plunksnų – pūkai, sužinosite, kurių vištų kaulai juodi, kokios savybės būdingos kiekvienai veislei.
Susipažinimo su sodybos svečiais mielai lauks šetlando poniai, kurie pripažįstami kaip stipriausi arkliai žemėje (atsižvelgiant į ūgį).
Programos metu Jūsų laukia įvairios užduotys, rungtys bei žaidimai, kuriuose kartu su jumis dalyvaus ir sodybos gyventojai – linksmuoliai ožiukai ir draugiškieji poniai.
Įveikę visas užduotis, jėgas atgausite paragavę ant laužo verdamo šutinio ar žemaitiško kastinio su karštomis bulvėmis, atsigėrę duonynės ar karštos gilių kavos.
IV DIENA. Sporto šventė „Gajos olimpiada“.
Susiskirstę į komandas atliksite įvairias smagias sporto rungtis, įveiksite estafetes, dalyvausite įvairiuose žaidimuose. Olimpiados šūkis - Tegyvuoja komanda!. Todėl siekiant laimėti svarbiausia bus ne tai, kad aš stipriausias, bet tai, kad aš – geras komandos narys.
Gajos lobio paieška. Susiskirstę į komandas, gausite lobio žemėlapius bei užduotis ir leisitės į kelią ieškoti Gajos lobio. Ieškodami lobio įveiksite vandenį, nugalėsite ugnį, suvaldysite orą, suprasite gyvūnų kalbą. Vakare susėsime prie lobio dalybų laužo šviesoje.
Pavargę po dienos jėgas atgausite garuojančiuose kubiluose, pirtyje.
V DIENA. Molio lipdymo edukacinė programa – „Mano rankoms paklūsta žemė“. Kiekvienas iš molio nusilipdysite gražių dirbinių, kurie visus ateinančius metus primins šaunius vasaros nuotykius.
Stovyklos dalyviai dalyvaus atsisveikinimo šventėje, kur laukia apdovanojimai, nominacijos ir kiti netikėtumai.

Organizatorius:
Kaimo turizmo sodyba "Gaja"
Telefonas:
+370 611 51513
Adresas:
Pabariukų k., Tytuvėnų apyl. sen., Kelmės r. sav., Šiaulių apskr.
El. paštas:

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

Labirintų parkasDainuvos nuotykių slėnisApverstas namas

KITOS EDUKACINĖS PROGRAMOS

Sugalvojome kaip linksmai ir įdomiai papasakoti apie velykų papročius ir tradicijas moksleiviams, įjungiant azartą, varžybas, linksmybes bei kodų...

PLAČIAU

Tai patyriminis seminaras suaugusiems – kolektyvams, bendruomenėms, šeimoms, studentams, vyresnių klasių moksleiviams. Užsiėmimo metu dalyviai...

PLAČIAU

Nutarė senelis vasaros žiemą ieškoti!!! Ot keistuolis, vasaros užsimanė... Vaikai, Kalėdozaurui reikia pagalbos įrodyti seneliui, kad žiema yra žiema!...

PLAČIAU