Edukacinė programa „Saulės blynas“

Anykščiai

Anykščiai

Žymės

Edukacinė programa „Saulės blynas“

Edukacinė programa „Saulės blynas“, tai programa, per kurią dalyviams
- nuo lapkričio iki balandžio mėn.: vedami seminarai apie vaistažoles ir jų poveikį organizmui (pasirinktinai,pvz.: širdies ir kraujagyslių ligos, peršalimo ligos, stuburo skausmai, priežastys ir gydymas).
- nuo balandžio iki lapkričio mėn. – dalyviai supažindinami su Burbiškio krašto vaizdingomis vietovėmis, tai gražiausias Lietuvoje Rubikių ežeras su net 16 jame esančių salų, renovuojamas kultūros paveldo objektas Burbiškio dvaras, kuriame įrengta ekspozicija, menanti net 16-ą amžių, Burbiškio vandens malūnas, statytas XX amž. pirmoje pusėje ( taip pat kultūros paveldo objektas).

Į programos kainą įskaičiuota ( seminarai arba minėtos vaizdingos vietovės,muziejus, aukštaičių blynai, žolelių arbata, konkursai, prizai):
Sodyboje įrengtas muziejus, išdėstytas 3-se patalpose.Muziejuje sukaupta apie 5 tūkst. eksponatų, kurie įregistruoti 22 fonduose:
- liaudies buities ekspozicija ( salėje eksponuojama apie 300 senų reikmenų, naudotų buityje nuo 15amžiaus. Tai naginės, skrynios, pintinės, audimo staklės, darbo įrankiai , verpimo rateliai , šv. paveikslai ir t.t.
- mažoji klėtelė, kurioje vaizduojamas tarpukario kambarys su unikalia biblioteka
- dviejų dalių autentiška klėtis, kur vienoje dalyje įrengtas „Raudonasis kampelis“ – sovietinio laikotarpio reliktai – vėliavos, Lenino raštai ir kitos, komunizmo žingsnius menančios knygos, medaliai, dokumentai, kolūkių istorijos ir pan.. (studentams- tikras lobis)
- kitoje klėties dalyje programų dalyviai , apžiūrėję parodas, vaišinami mūsų krašto kulinarijos paveldu: aukštaičių blynais .
Sodybos svečiai, jei to pageidauja, gali stebėti:
- kaip sukasi kepėjos prie 2 dujinių, 8-mis keptuvėmis kepdamos aukštaičių blynus (be riebalų!)
- kaip spragsi ugnelė krosnyje, šildančioje patalpą, skirtą maitinimui ir konkursams,
ir virtuvės pečiuje, ant kurio verdamos bulvės dažiniams, šildomas naminis pienas, spirginami lašinukai, tušinami kopūstai, rutuliuojami blyneliai, kad nesuliptų.
Kad laikas neprailgtų, blynų belaukiant, galima skaičiuoti:
- kaip ir kiek glėbių malkų sunaudojama maisto ruošimui
- įvertinti kepėjų vikrumą ir sugebėjimą suktis virtuvėje bei joms padėti.
Mažyliams ( darželinukams, pradinukams) siūlome „Daraktorių mokyklėlę“.- grafitiniais pieštukais rašome ant beržo žievių , siuvame skudurines lėlytes ( reikiamos medžiagos yra sodyboje).Sprendžiame kryžiažodžius, valgome blynelius ir t.t.
BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA IR PROGRAMOMS, IR PAVALGYMUI

Tik skanaujantiems:
-aukštaičių blynai su pasirinktu dažiniu(bulvių košė su spirgučiais, rauginti kopūstai su spirgučiais, pertrinta varškė su rūgščiu pienu at tiesiog uogienė su grietine) –( maistas naminis, sotus, mažiems – ir ne tik-pakanka pusės porcijos)
-arbata iš įvairių vaistažolių ir aromatinių augalų mišinių (su pienių žiedų medumi)
-ekspozicijų , išdėstytų 3-se salėse
Priimame ne mažiau 8-10 žmonių.
Edukacinių programų dalyviams , jei jie to pageidauja, įteikiami pažymėjimai.
Be to, siūlome švęsti netradicinius gimtadienius, vardadienius, mergvakarius, bernvakarius, krikštynas ar kitokius pasibuvimus. Vasarą galima nakvynė palapinėse ir uždaroje patalpoje ant čiužinių. Kasmet sodyboje siūlome švęsti Jonines, Advento ir Gavėnios popietes, Užgavėnes ir šv. Velykas Atvelykį.
„Saulės blyno“ šeimininkė daugelį metų domisi vaistiniais ir aromatiniais augalais, kurių nemažai auginama sodyboje. Programų metu dalyviai ir svečiai supažindinami su minėtų augalų įvairove, jų gydomosiomis savybėmis, leidžia išsikasti, į namus parsivežti –nemokamai.
Mus rasite:
Važiuojant nuo Anykščių: sukti J,Biliūno kapo link, neprivažiavus, kairėje bus nuoroda RUBIKIAI -12, sukti šiuo keliu. Pravažiuoti kaimus- KEBLONYS, po to BIČIONYS, o už riboženklio BURBIŠKIS leistis keliuku žemyn į dešinę . Penktas namas dešinėje - sodyba „Saulės blynas“.
Važiuojant iš Utenos per Mačionis: nuo Mačionių kaimo Burbiškis - septintame kilometre. Pravažiavus Burbiškio dvarą, važiuoti iki pagrindinio kelio, sukti Anykščių link, pravažiavus kapines, leistis keliuku į kairę žemyn iki sodybos.
Slėnio g. 9,
Burbiškio kaimas,
Anykščių rajonas
Tel pasiteiravimui : 8-673-96236
www.saulesblynas.lt

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Tai puiki pramoga visoms amžių grupėms. Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro keturi skirtingi...

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Esate nuotykių mėgėjas ir į kiekvieną užduotį įsijaučiate maksimaliai? Tokiu atveju dažasvydis yra Jums tinkama pramoga, kuri lavina ne tik fizinius...

PLAČIAU