Duonos kepimas Anykščiuose

Anykščiai

Anykščiai

Žymės

Duonos kepimas Anykščiuose

Edukacinė programa Duonos kepimas Anykščiuose Nuostabiame Niūronių sodžiaus gamtos kampelyje, Arklio muziejuje esančioje aukštaičių sodyboje, vyksta parodomasis duonos kepimas ,,Duonelė kasdieninė" įdomus ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, supažindinantis su lietuvių papročiais ir tradicijomis: Kūčių vakarienės, Užgavėnių, Velykų , senąja žemdirbio buitimi bei ruginės duonos kepimo paslaptimis.

Sužinoma apie rugio kelią, duonos rauginimo paslaptis, kaip ir kokią duoną kepė mūsų senoliai, ragaujama kaimiškų vaišių, gera proga savo rankomis pasidaryti duonos kepaliuką ir jį išsikepti.

DUONELĖ KASDIENINĖ
Aukštaitiškoje gryčioje apžiūrima duonkepė krosnis. Vaikams pasakojama apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, miltų sijojimą, duonos užmaišymą. Kūrenama krosnis, formuojamas duonos kepalas ir pašaunamas į krosnį.. Žaidimai, vaišės kaimiškais skanėstais.

PRIE BALTO KŪČIŲ STALO
Po pokalbio apie Advento ypatumus puošiama eglutė. Kartu su vaikais aptariama patiekalų simbolika ir sėdama prie stalo Kūčių vakarienės. Pavalgius sutinkamas Kalėdų Senelis ir prasideda linksmybės - pasivažinėjimas arkliu, burtai, žaidimai...

VELYKINIŲ MARGUČIŲ RAŠTAI
Moksleiviai susipažįsta su velykiniais papročiais ir tradicijomis Anykščių krašte, kiaušinių dažymo būdais, ornamentika, spalvomis. Praktinio užsiėmimo metu marginami kiaušiniai, po to vaišinamasi kaimiškais skanėstais.

BITELĖ RATUOTA
Moksleiviai klausosi pasakojimo apie bites, medaus kopinėjimą, susipažįsta su tautosaka, patys iš bičių vaško lieja žvakę, vaišinasi kaimiškais skanėstais – duona, medumi, sūriu, lašinukais. Pamokos vyksta sausio, vasario ir balandžio mėn.

KAS TURI RAGĄ, TAM NEREIKIA BOTAGO!
Šeimininkė pasakoja apie Jurginių ir Sekminių papročius, piemenų darbus, Kerdžius supažindina su ganymo muzikos instrumentais, dalyviai patys suformuoja ragaišio kepaliukus, vaišinasi kaimiškais skanėstais.

www.arkliomuziejus.lt

Užsakyti iš anksto tel.: 8 616 25124; 8 612 69545;

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Tai puiki pramoga visoms amžių grupėms. Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro keturi skirtingi...

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Esate nuotykių mėgėjas ir į kiekvieną užduotį įsijaučiate maksimaliai? Tokiu atveju dažasvydis yra Jums tinkama pramoga, kuri lavina ne tik fizinius...

PLAČIAU